Şeker Hastalığı Ameliyatı Fiyatları

//Şeker Hastalığı Ameliyatı Fiyatları

Tip 2 Diyabet ameliyatı denilen ameliyat türü, uzun zamandır şeker hastalığı olan kişilere yapılan ameliyattır. Bu ameliyat ile midenin bir kısmı alınmaktadır. Aynı zamanda ince bağırsakta bir yer değiştirme işlemi yapılır. Şişman şeker hastalarının bu ameliyatlardan sonra şeker hastalıklarının iyileştiği gözlemlenmiş ve bu yönde araştırmalar yapılmaya başlanmıştır. Yapılan araştırmalar da ince bağırsağın son noktasından geçen gıdaların arttığı, bu gıda geçişinin artması ile L hücresi denilen hücrelerden GLP -1 hormon salgısının da arttığı gözlenmektedir. Bu artış gösteren GLP-1 ile insülin salgısında bulunan hücre sayısının da arttığı gözlemlenmiştir. Yaşanan bu zincirleme etki ile insülin üretiminin arttığı ve vücudun gereksinim duyduğu insülin miktarının karşılandığı görülmüştür. Şeker Ameliyatı yapıldıktan sonra kişilerde düzelmelerin başlamasıyla yaşam kalitelerinde ciddi bir artış sağlanmaktadır.

Ameliyatı olabilmek için belirli bir kilo vücut endeksiniz olması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı bu şartı sağlamayan kimselere şeker hastalığı ameliyatının yapılması önerilmemektedir. SSK bu ameliyat için ödeme gerçekleştirmemektedir. Bu sebepten dolayı ameliyatı yaptırırken fiyatı da göz önünde bulundurmanız önemli bir nokta olacaktır.

Şeker hastalığı ameliyatı fiyatları konusunda net bir rakam verilememektedir. Her ameliyat kişiye özel olarak uygulanmaktadır. En doğru fiyat bilgisi, seçilen doktor ile yapılacak olan ön görüşme sonrasında net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Ayrıca şeker hastalığı ameliyatı sadece tip 2 diyabetli bireylere uygulanabilmektedir. Bunun yanı sıra tip 2 diyabetli olan bireylerin ameliyat olabilmeleri için bazı durumları taşımaları da gerekmektedir.

Şeker Hastalığı Ameliyat Sonrasında Tamamen İyileşir Mi?

Şeker hastalığı, pankreasın üretmiş olduğu insülin miktarının vücut içerisinde yeterli gelmemesi sebebi ile oluşan sistemsel bir hastalıktır. Şeker hastalığı tedavisi sürecinde eksik olan insülin miktarı dışarıdan temin edilerek vücudun dengesi sağlanmaktadır. Şeker hastalığında, ameliyat dışında kesin bir iyileşme süreci bulunmamaktadır. Ameliyat olduktan sonra da kesin olarak şeker hastalığından kurtulacağınız anlamına da gelmemektedir. Çünkü şeker hastalığını tetikleyen birçok farklı durum bulunmaktadır.

Şeker hastalığı, farklı birçok hastağın da tetiklemesi sebebi ile oluşabilmektedir. Ameliyat ile şeker hastalığının etkisi %90 oranında ortadan kaldırılabilmektedir. Ameliyat ile vücut kendisine yeterli olan insülin miktarını üreterek, dışarıdan ek bir takviyeye gerek duymamaktadır.

Şeker hastalığı ameliyatı fiyatları hakkında kesin bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

https://www.etilerhastanesi.com.tr/seker-hastaligi-ameliyati

2019-09-11T16:08:26+03:00