Diyabet Cerrahisi (Metabolik)

Diyabet Cerrahisi (Metabolik)

Şeker hastalığı ameliyatı Tip 2 şeker hastalığı olanlara, obezite durumunda olanlara, kan şekeri yüksek olanlarda, kullanılan ilaç ve insüline rağmen kan şekerinin sınırlarda olması sağlanamadığında yapılır. Şeker hastalığı ameliyatı kapalı ameliyat olarak gerçekleştirilir. Ameliyat küçük kesilerle yapılır. Operasyonda midenin %50’lik kısmı çıkarılır, ince bağırsakların yeri değişir.

Bu değişiklikle pankreastan insülin salgılanması uyarısı gelir ve etkinlik artar. Böylece Tip 2 şeker hastalığı tamamen geçer. Ve kişiler, bu ameliyat sonrasında obeziteden de kurtulur. Bu ameliyatın avantajı açık ameliyatlar kadar ağrılı olmaması, akciğer sorunları yaşamaması, normal hayata dönüşün kısa olması, iz kalmaması gibi detaylardan oluşur.

Şeker hastalığı ameliyatı sonrasında eskisi gibi yaşanan sık acıkmalar söz konusu olmayacaktır. İştahsızlık dolayısıyla yemek yememe durumu ile karşı karşıya kalınacaktır. Bu sıkıntılar gelip geçici olup vücut bu normal düzene alıştığında artık hasta kendini çok daha iyi hissedecektir.

Diyabet Ameliyatlarımız:

Bölüm Doktorları

Prof. Dr. Alper Çelik

Özel Etiler Hastanesi

Medikal Direktör

Bilgi için iletişime geçin

Servet Tali

Özel Etiler Hastanesi

Genel Cerrah

Bilgi için iletişime geçin

Açılış-Kapanış