Obezite Cerrahisi (Bariatrik)

Obezite Cerrahisi (Bariatrik)

Obezite ameliyatı, obezite hastalığı nedeniyle sorun yaşayan kişilerin başvurduğu, obezite durumunun son bulması için tercih edilen bir ameliyattır. Obezite ameliyatlarında doğru yöntem ve doğru uygulama ile obezite sorunundan kurtulmak, yaşam kalitesini yükseltmek ve sağlık sorunlarını ortadan kaldırabilmek mümkündür. Çünkü obezite hastalığı beraberinde pek çok hastalığın da oluşmasına neden olmakta, kişilerin genel sağlık durumlarını tehdit etmekte ve yaşam kalitesini oldukça düşürmektedir.

Obezite ameliyatları normal yollarla kilo veremeyen ve sağlık durumları kötüye giden kişiler için uygunluk taşımaktadır. Dolayısı ile beden kitle endeksi belirli bir oranın üzerinde olan kişilere obezite ameliyatı tavsiye edilmemekte, ameliyatsız yöntemler tavsiye edilmektedir. Bir kişinin obezite cerrahisi kapsamında operasyon olabilmesi için vücut kitle indeksi 30 ve üzerinde olmalıdır.

Obezite ameliyatı içerisinde birden fazla yöntemin bulunduğu bir ameliyat türüdür. Bu ameliyatlarda esas amaç; midenin küçültülmesi ve hastaların daha az gıda tüketimi yapmasını sağlamaktır. Böylelikle hastalar daha az açlık hissi duymakta ve daha az gıda tüketimi yapmaktadır.

Bariatrik Tedavilerimiz:

Bölüm Doktorları

Erdinç Yenidoğan

Özel Etiler Hastanesi

Genel Cerrah

Bilgi için iletişime geçin

Prof. Dr. Alper Çelik

Özel Etiler Hastanesi

Medikal Direktör

Bilgi için iletişime geçin

Servet Tali

Özel Etiler Hastanesi

Genel Cerrah

Bilgi için iletişime geçin

Açılış-Kapanış