Saç Ekimi Tedavileri

Saç Ekimi Tedavileri

Saç ekimi kişiye özel tıbbi uygulamalarla, saç dökülmesi veya saç kaybı yaşayan kişilerde aktif olmayan saç kökleri yerine sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle nakledilmesi işlemidir. Saç kaybı insandan insana çok farklı nedenlerle ortaya çıkabilmektedir. Bunlardan bazıları; genetik faktörler ,çeşitli hastalıklar, yanlış ve sağlıksız beslenme, kullanılan ilaçların verdiği yan etkiler, stres, yaş ve cinsiyet olabilmektedir. Erkeklerde daha çok görülen bu olay bireyin psikolojisini de negatif yönde etkileyebilmektedir.

Özelliklerde genç yaşlarda görülürse bu durum özgüven kaybına da neden olabilmektedir. Saç ekiminin amacı; baş bölgesinde oluşan seyrelmeye ekim yapıldığı belli olmayacak doğallıkta, kalıcı bir şekilde saçlı görüntüye sahip olunup kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlamaktır. Günümüzde artan estetik güzellik kaygısı ve dış görünüşe artan önem saç dökülmesi veya kellik sorunu yaşayan bireyleri oldukça olumsuz etkilemektedir. İlerleyen teknoloji ve estetik sektörünün gelişmesiyle bu duruma yeni, basit, kalıcı çözümler bulunmaktadır.

Saç ekimi operasyonu teknikleri başlandığı günden bugüne dek kendini ilerletmiş, çeşitlenmiş ve daha iyi sonuç vermeye başlamıştır. Çok farklı yöntemleri içinde barındıran bu operasyon, kişiden kişiye değişen özel tekniklerle bireyin daha iyi hissetmesini amaçlamaktadır. Bugün ise hem dünyamızda hem de ülkemizde FUE Saç Ekimi ,DHI Saç Ekimi ve Safir Perkutan Saç Ekimi gibi yöntemler yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Saç Ekimi Operasyonlarımız:

Bölüm Doktorları

Gülsüm Zengin

Özel Etiler Hastanesi

Yönetici Asistanı

Bilgi için iletişime geçin

Kenan Karaderi

Özel Etiler Hastanesi

Poliklinik Yöneticisi

Bilgi için iletişime geçin

Açılış-Kapanış