Metabolik Cerrahi

METABOLİK
CERRAHİ

Metabolik Cerrahi

METABOLİK
CERRAHİ

Anasayfa Metabolik Cerrahi
Metabolik Cerrahi’nin Temel Felsefesi
Bu makalenin yazım amacı dünyayı tehdit eden ‘diabezite’ (diyabet + obezite) pandemisinin tedavisinde kullanılan mevcut cerrahi yöntemlerinin ve bu cerrahi yöntemlerinin alternatiflerinin ne ölçüde faydalı olduklarını sorgulamaktır.
Metabolik Cerrahi Hakkında Her Şey
Halk arasında şeker hastalığı olarak nitelenen diyabet son yıllarda tüm dünyada artış göstermekte. Diyabet hastalığı nedeniyle uyguladığınız tedavi yöntemi nedir? Hangi diyabet hastaları bu tedaviden fayda görür ve kimler bu tedavi için adaydır?
Metabolik Cerrahi Etki Mekanizması
Metabolik Sendrom olarak adlandırılan ve kilo fazlalığı veya obezite, tip 2 diyabet, hipertansiyon ve kolesterol metabolizması bozuklukları ile seyreden antite ciddi organ hasarı, iş kaybı ve önemli maddi kayıpların yanı sıra kalp ve damar hastalıklarına da sebep olması nedeniyle üzerinde durulan bir ölüm sebebidir.
Literatürde Metabolik Cerrahi
Metabolik Sendromun ameliyat yöntemleri kullanılarak tedavi edilmesine Metabolik Cerrahi adı verilmektedir. Metabolik Cerrahi ile ilgili lüteratürde yer alan bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.
Ameliyat Öncesi ve Sonrası
Ameliyattan 1-2 gün önce yatış işlemleriniz yapılacak ve size kanı sulandırıcı ilaçlar, barsakların temizlenmesi için müshil ilaçları verilecektir. Kan şekeriniz ve hipertansiyonunuz kontrol altına alınacaktır.
Transit Bipartisyon
Brezilya’lı cerrah Sergio Santoro tarafından tıp literatürüne kazandırılan bu ameliyat tekniği diğer tekniklere benzer şekilde bir tüp mide işlemine ilaveten, diğer işlemlerden farklı olarak ince bağırsağın son bölümünün tamamı midenin alt kısmına ikinci bir çıkış sağlanarak yapılır.