Sedasyonlu Saç Ekimi

Belirli sebeplerle saçların çıkmaması ve genel saç dökülmesi problemleri ile erkeklerin psikolojik olarak etkilendikleri saç sorunu yıllardır devam etmektedir. Kadın erkek fark etmekzsizin dış görünüşte en çok dikkat edilen yer insanın yüzü ve saçlarıdır. Yüzü ve saçlarında eksiklik ya da problemler olan bireyler kendilerini diğer insanlara karşı eksik hissetmektedirler. Bu sebeple düzeltilebilecek tarzda olan problemlerin üstüne gitmek, insanın kendine olan özgüvenini yerine gelmesini sağlar.

Saç ekimi yıllardır uygulanan bir yöntem olmasına rağmen saç ektirmek isteyen birçok insan korku ve ağrı sebebiyle saç ektirme yapmak istememektedirler. Ancak günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte ağrısız ve acısız saç ekimi yapılması mümkündür. Ağrı ve korkuyu giderebilmek için %100 konforlu bir şekilde saç ekimi yapılmakta olup gerekli teknolojik aletler ile bu operasyon sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Sedasyonlu saç ekimi ile birlikte korkular,acılar ve ağrılar artık yok oluyor. Sedasyonlu saç ekimi diğer bir adı ile narkozlu saç ekimi demektir.

Sedasyonlu Saç Ekimi Nedir?

Sedasyonlu saç ekimi diğer bir değişle narkozlu saç ekimi demektir. Sedasyon normal anesteziler gibi koldan yapılan anestezi ilaçları ile uygulanan yaklaşık 10 dakika kadar sürecek bir uyku hali veren bir uygulamadır. Saç ekme işleminin 10 dakika boyunca anestezi halinde yapılmasının sebebi ağrısının hatırlanmaması ve kişiye verecek olan korkunun giderilmesi içindir.

Sedasyonlu saç ekimi sayesinde kişiler son derece memnun ve konforlu bir saç ekimi ile operasyondan ayrılmış olacaklardır. Saç ekiminde ağrı olmasın diye yapılan uyuşturma iğneleri kafaya yapılmaktaydı ve sonuç olarak sinir sistemine sahip olan kafa derisi üzerinde inanılmaz ağrılara sebebiyet vermekteydi.

Bu lokal anestezi sırasında kısa sürede bile problem yaşayan hastalar saç ekimini yarıda bırakmak zorunda kalabilmektedirler. Anestezi sırasında yaşanan ağrılar sebebiyle de kademe kademe ilerleyen saç ekim aşamalarının seansları iptal etti edilmekteydi.

Sedasyonlu Saç Ekimi Avantajları Var mıdır?

Yan etkisi olmayan bir uygulama olan sedasyonda saç ekimi günümüzde çok rağbet görmektedir.Saç ekimleri işlemlerinde hissedilen ağrı oldukça da kullanımı artan sedasyonlu saç ekimi dezavantajı olmayan bir saç ekimi yöntemidir. Sedasyonlu saç ekimi yönteminde ağrı, acı ve heyecan olmaz. Hastalar rahat olduğu için saç ekimi operasyonu yapan doktorların çok rahat ve düzgün bir şekilde çalışmasına olanak sağlar.

Daha önceden ağrılı ve acılı saç ekimleri yöntemlerinde hastalar operasyonları yarıda bırakmak zorunda kalabiliyorlardı. Ancak şu anda Sedasyonlu saç ekimi yöntemi ile artık hastalar ikinci seansa kendileri isteyerek rahat ve konforlu bir şekilde gelmektedirler.

Sakal ekimlerinde de mükemmel konfor sağlayan sedasyonlu saç ekimi yöntemi tüm işlem boyunca uyku hal oluşmadan kısa süresi kısa Anestezik ilaçlar ile yapıldığı için yani etkisi olmaz. Özellikle kadınların saç ekiminde büyük bir avantaj sunmaktadır. Çünkü kadınların ağrı eşiği daha düşük olduğu biliniyor.

Sedasyonlu Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle ne yapılacağı hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Saç ekimi işleminde öncelik uygun bir alandan saç kökü toplama işlemidir. Belirlenen lokal bir alandan saçların bir mikro motor ucu ile birlikte silindirik iğne uçları ile toplayarak saç ekimi yapılacak yere nakledilir. Belirlenen bölgeden saç köklerinin toplanması esnasında anestezi uygulanmış olması gerekmektedir. Aynı zamanda kullanılacak mikro motorun da düşük devirde kullanılması ve ucunun çok keskin Çelik’ten yapılmış olması gerekmektedir. Operasyon esnasında kullanılan araç gereçlerin ne denli iyi olduğu anlaşılmayabilir. Ancak operasyon sonrasında sonrasında İyileşme devam ederken yapılan operasyonun farkı anlaşılacaktır. Sedasyonlu saç ekimi çok konforlu bir operasyon işlemi sağlamaktadır. Saçların toplanmasından sonra diğer bir işlem saçların ekilmesi işlemidir.

Saç ekimi için ayrılmış bölgede kökler için kanalların açılmış olması gereklidir. Kanallar slit ve kesi olarak ifade edilen bir sistemle açılabilir ya da saç köklerinin kullanılan bir iğne yöntemi ile direk kanal açıcı implanter kalemi ile ekilmesi yöntemidir. İmplanter kalemi yönteminde çelik iğneler kaliteli olması gerekir ki işlemin verdiği ağrı,sızı hissedilmesin ve iyileşme süreci çok daha sağlıklı olsun. Kaliteli çelik iğnelerle de yaratacağı tahribat da en aza indirilmiş olur.

Saç Ekiminde Kullanılacak Anestezi Yöntemleri

Saç ekimindeki operasyonun ne kadar konforlu olduğu iyileşen hastaların geri dönüşlerinden belli olmaktadır. Anestezi uygulaması kaçınılmaz bir uygulamadır. Deri altına enjekte edilen anestezi maddesi bir uyuşma yaparak yapılacak olan müdahalenin etkisini hastanın hissetmesini azaltmaktadır. Ağrısız saç ekimi, acısız saç ekimi, iğnesiz saç ekimi gibi ifadeler bu anestezinin nasıl yapıldığını anlatmak da operasyonu tanımlamak için kullanılmaktadır. Kullanan anestezi yöntemlerini bilmek önemlidir.

Genel anestezi saç ekiminde kullanılmaz, çünkü bu anestezi yöntemi tam bir uyku hali olduğundan yan etkileri fazla olmaktadır ve çeşitli riskler içermektedir. Bölgesel anestezi ise vücudun bir bölgesini uyuşturularak işlemin yapılmasıdır.

Lokal anestezi sizi ise günümüzde en çok kullanılan hissizlik yöntemlerden biridir bu yöntem iyi gelecek diyorlar ile yapılır. Saç ekimi ise en konforlu yöntem olarak tabir edilmektedir. Solunum yoluyla uygulama şekli olduğu gibi açılan damar yoluna ilacın enjektesi ile yapılabilmektedir.

Saç Ekiminin Konforlu Olmasını Sağlayan Etkenler

Saçların toplanması esnasında kullanılan mikro motorun düşük devirde kullanılması saça ve saç derisine vereceği tahribatı aza indirger. Silindirik iğnelerin Çelik krom ve nikel bakımından zengin nitelikli içeriklerden yapılmış olması aynı zamanda saç ekimini kalitesinde artırmaktadır. Saç ekimi yönteminde saçı deriden ayıran silindirik iğnelerin körleşmesine izin vermeden yenilenmesi de saç ekiminin kaliteli olmasını sağlayan etkenlerden biridir.

Saç ekilecek bölge için kullanılacak olan çelik uçlar yerine safir elementinden yapılmış olan uçların kullanılması da saç ekiminde önemli bir etki yaratacaktır. Operasyonda kullanılan malzemeler bu denli önemli iken yapılacak operasyonu yapan kişinin de tecrübesi çok önemlidir.

Sedasyonlu saç ekimi Yüksek teknolojik aletlere sahip ve anında müdahale yöntemi olan uzman kişiler tarafından sedasyonlu saç ekimi yapılması gerekmektedir. Bu nedenle saç ekimi yapılırken seçilecek olan sağlık merkezinin önemi çok büyüktür.

Sedasyonlu Saç Ekimi Sonrası Yapılacaklar

Doğal, başarılı ve estetik açıdan müşterilerini tatmin eden uzmanlar tarafından saç ekimi yapılması müşterinin daha sonrasında yaşayacağı sorunları en aza indirger. Operasyon sonraları yapılacak olan kontroller de muayenelerde bakımlarını yine sağlık personellerince özenle yapılması gerekmektedir.

Güler yüzlü personel ve konusunda uzman hekimlerin yapacağı sedasyonlu saç ekimi için bilgi almak, operasyona dair fiyatlandırma ve kullanılacak yöntemlerin bilgisini almak için kurumumuzla irtibata geçebilirsiniz. En kaliteli hizmetin verildiği kurumumuzda daha önceden yapılmış olan işlemlerin de referanslarıyla kalitemiz anlaşılabilir.

Operasyon öncesi ve operasyon sonrasında hastalara verilen destek ile operasyonun kaliteli sonuçlanması en iyi şekilde sağlanır. Sedasyonlu saç ekimi fiyatları kullanılacak malzeme ve saç ekimi yapılacak alana bölgeye göre değişmektedir. Sağlıklı bir fiyat bilgisi almak için kurumumuzla irtibata geçebilirsiniz.