Vücut Estetiği

Vücut estetiği, vücudun güzel görünmesini sağlayan operasyonlardan oluşur. Herkes vücudunun orantılı ve güzel görünmesini ister. Bu nedenle vücut estetiği ile siz de bu isteğinizi karşılayabilirsiniz. Vücut estetiği hizmetlerimiz ise şöyledir:

Liposuction

Liposuction vücudun belli yerlerindeki yağların vakum yöntemiyle alınması tekniğidir. Bu işlem uzman bir cerrah tarafından yapılmalıdır. Liposuction cerrahi bir operasyon olmakla beraber bir zayıflama tekniği değildir. Bu nedenle de işlem öncesinde bireyin genel sağlık kontrolünden geçmesi gereklidir. Bu işlemden önce sağlık sorunları varsa onay alınması şarttır.

Kol & Bacak Germe

Kol ve bacaklardaki fazlalıklar ve yağlanmalar çok sayıda kişide görülen bir problemdir. Bu problemin pek çok bileşeni olabilir. Mesela bazen bölgesel yağlanma sorunundan dolayı kollar ya da bacaklar kalındır ve kişiyi rahatsız eder. Bazen de kol ve bacaklarda çeşitli hastalık ya da kazalardan dolayı çöküntü oluşabilir ki bu da özellikler giyinirken herkesi rahatsız eder. Çok kilolu olup bunları vermeye başaran kişilerin ise kol ve bacaklarındaki deri ve yağ fazlalığı kolay kolay spor yaparak geçmez. Spor yapsa bile bunlardan kurtulamayan kişiler kol ve bacak germe operasyonunu tercih edebilirler.

Karın Germe (Abdominoplasti) 

Karın dokusu hem erkeklerde, hem de kadınlarda yaşla beraber esnekliğini kaybeden ve yer çekimi etkisi ile aşağıya doğru deformasyon gösteren bir vücut bölümüdür. Özellikle doğum sonrası kadınların önemli bir problemi haline gelen karın sarkması çeşitli yöntemlerle tedavi edilebilir. Diyet, Spor yapmak ve bir takım operasyonlar hepsi sağlıklı görünen, fit bir vücuda kavuşmak için uygulanan yöntemlerdir. Uzun süreli diyetler ve yorucu egzersizler hem insanın zamanını alır, hem de psikolojik açıdan onu yıpratan etkiler taşır. Bu nedenle de uzun vadeli sonuçları yüz güldürücü değildir. Kolay ve kısa süreli yöntemlerle gergin, fit bir karın sahibi olunabilir. Karın bölgesinde göbek etrafındaki fazla deri ve yağ dokusunun alınması ve karındaki kas gevşekliğin toparlanması için yapılan ameliyata karın germe ameliyatı denir. Ameliyatının tıp dilindeki adı Abdominoplasti’dir.

Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu vücudunuzun bazı bölgelerine yağ eklenmesi demektir. Buradaki amaç, sarkık ya da dolgun görünmeyen bölgelerin daha dolgun ve fit görünmesini sağlamaktır. Herkesin vücudunda çökük ya da fazla düz göründüğü için rahatsız olduğu yerler vardır. Bunlar arasında başta, göğüsler ve kalçalar olmak üzere, yanaklar, yanağımız ve dudağımızın çizgisi, çene ucu, alın ve bacaklar yer alır. Bu bölgelerdeki çöküklük ya da belirsizlik vücudumuzun orantısını bozabilir. İşte bu gibi durumlarda uygulanan yöntemlerden birisidir.

Popo Kaldırma (BBL)

Yuvarlak görünümlü bir kalça pek çok kadının hayalidir. Düz, belirsiz ve hatta düşük bir kalça vücudu orantısız gösterir. Oysa her kadın orantılı vücut hatlarına sahip olmak ister. Eğer sporla vücudunuzu daha orantılı bir hale getirmeniz zorsa bu konuda estetik operasyonlara başvurabilirsiniz. Popo kaldırma da bu estetik operasyonlardan biridir. Hastayı istediği sonuca hızla ulaştıran bu operasyonda kişinin isteğine ve ihtiyacına göre popoya yağ enjeksiyonu, protez ya da çeşitli dolgular eklenebilir. Ayrıca fazlalıklardan kurtulmak ve daha yukarı yerleşimli bir popo için yağ alıp farklı yerlere enjekte etme yöntemi de kullanılabilir. Bu konudaki karar estetik operasyonu yaptırmak isteyen kişi ve doktor tarafından belirlenir.

Post Bariatrik Cerrahi

Aşırı kilolu insanlar bu fazla kilolarından kurtulduklarında vücutlarında bazı deformasyonlar oluşabilir. Cilt sarkması bu deformasyonlar arasında öne çıkan bir sorundur. Post Bariatrik Cerrahi, kilo verme süreci sonrasında yaşanan bu deformasyonlar için uygulanan işlemlerin tamamını kapsayan bir klinik antitedir ve bu işlemlerle vücudun tüm bölümlerindeki sarkmalar düzeltilmektedir. Sizler de yakın zamanda kilo kaybı yaşadıysanız ve vücudunuzda sarkmalar meydana geldiyse bu konuya ilişkin tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.