Yüz Estetiği

Yüz estetiği; yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki estetik operasyonlara verilen genel isimdir. Yüzümüz bedenimizde en çok dikkat çeken bölümdür. Ve aynada da önce yüzümüze bakarız. Siz de yüz estetiğiyle aynaya daha özgüvenli bakabilirsiniz. Yüz estetiği hizmetlerimiz ise şöyledir:

Alın Germe ve Kaş Kaldırma

Alın germe kaş kaldırma operasyonu estetik açıdan genç görünmek ve fiziksel görünümde oluşan sorunları düzeltmek amacı ile uygulanan bir operasyondur. Yüzümüzde yaşın ilerlemesi ve çevresel faktörlere bağlı olarak alın bölgesinde paralel çizgiler oluşur. Bu çizgiler kaş ve göz kapağı şeklini olumsuz etkiler. Alında birbirine paralel çizgiler oluşurken kaş arasında da dikey bir hat meydana gelir. İnsanlar zaman içerisinde bu görüntüden rahatsız olabilir. Teknolojinin ve tıp alanının gelişmesi ile bu sorunlar alın germe kaş kaldırma işlemi ile kısa sürede ortadan kaldırılabilir. Operasyon sırasında genel anesteziye gerek duyulmaz. Sedasyon uygulayarak bu işlem tamamlanabilir. İşlem süresi hastanın durumuna göre 25-50 dakika arasında değişiklik gösterebilir. Her yaştan kişiye uygulanabilen bu operasyonu son yıllarda erkekler de kadınlar kadar tercih etmektedirler.

Bişektomi

Yüz yapısının nasıl olduğu ve özellikle elmacık kemiklerinin nasıl göründüğü kişilerin güzellik olgusunu değiştiren bir durumdur. Birçok kadın ve erkek iyi bir yanak görünümüne sahip olmak ister. Bişektomi tam da bu amaçla tercih edilen önemli bir yanak estetiği operasyonudur. Bu operasyon sayesinde çok daha iyi görünen bir yanak görünümüne sahip olunabilmektedir. Merak edenler için konuya ilişkin çok daha önemli detaylar vermek ve operasyon hakkında tüm detayları belirtmek istiyoruz.

Boyun Germe

Uygulanan kişisel bakım işlemlerinde boynumuzu ve dekolte bölgemizi genellikle ihmal ederiz. Yüzümüze gösterdiğimiz özeni boynumuza pek göstermiyoruz. Bunun dışında yaşın ilerlemesi ile boyun derisinde de sarkmalar ve bollaşmalar oluşur. Kadınların en büyük problemlerinden birisi haline gelen boyun ve dekolte bölgesinde oluşan bu deri yığılmaları kötü bir görüntü oluşturabilir. Teknolojinin ilerlemesi ile plastik cerrahi alanında büyük gelişmeler yaşanmıştır. Boyun germe ameliyatı ile kısa sürede bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Boyun germe ameliyatı dekolte bölgesini de etkiler. Sarkmanın derecesine göre operasyon şekillendirilir. Sarkma kişinin anotamik yapısına ve genetik faktörlerine bağlı olarak ilerleyebilir. Hızlı bir şekilde kilo vermek, hormon sisteminin değişmesi, kolajen üretiminin azalmasına bağlı olarak derinin esnekliğini kaybetmesi, cilt bakım ürünlerinin kullanılması ve yaşın ilerlemesi gibi nedenler ile deri sarkar ve boyun germe ameliyatı uygulanır.

Dudak Estetiği

Hem kadın hem de erkeklerde yüzün en önemli organlarından birisi de dudaklardır. Dudaklar hasar gördüğünde veya herhangi bir kusur olduğunda geride hasar kalmaksızın tedavi edilmelidir. Bunun da ilk şartı deneyimli ve donanımlı bir doktordur. Sadece görüntü maksatlı dudaklarına botoks yaptırmak isteyenler için bile dudak estetiği oldukça önemli bir yer kaplamaktadır. Estetik ameliyatı yaptırmadan önce, dudak estetiğini yapacak doktoru iyice araştırılmasında fayda vardır. Zira estetik işlem öncesi ağız ve dişle ilgili bir sorun olmamasına dikkat edilmelidir. Eğer ağızda veya dişte sorun varsa önce bu sorun giderilmelidir. Benzer şekilde diş dolguları da dudak estetiği ile eş zamanlı yapılmamalıdır. Ağız veya dişle ilgili bir hastalık varsa estetiği etkilemeyecek bir süreçte yapılmalıdır. Dudak estetiğinden önce veya dudak estetiğinden sonra bu süreç planlanmalıdır.

Göz Kapağı Estetiği

Hemen hemen her sene Türkiye’de ve dünyada binlerce insan göz kapağı estetiği yaptırmaktadır. Dünya genelinde uzmanların yapmış oldukları istatistik araştırmalara bakıldığında göz kapağı estetiği diğer estetikler arasında en çok yapılan estetik olduğu gözlemlenmektedir.

Kulak Estetiği

Kepçe kulak sorunu tüm dünya genelinde yaygın olarak karşımıza çıkan bir sorundur. Çok kısa süren ve basit bir operasyon yardımı ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Kulak estetiği yaptıran kişi sayısı her geçen yıl artış gösteriyor. Kulakta oluşan şekil bozuklukları fonksiyonunu genellikle etkilemez. Bu nedenle kulak estetiği operasyonu estetik kaygılar nedeni ile uygulanır. Kadınlar ve erkeklerin ortak sorunu olan bu problem dış görünüşü önemli derecede etkiler. İnsanlar kulak şeklinden dolayı saçlarını toplamaz, imajlarında radikal değişikliğe gidemez ve bazı durumlarda yüzmekten bile çekinebilirler. Sosyal hayat üzerinde çok büyük bir etkisi vardır.

Teknolojinin ilerlemesi ile kolay ve pratik teknikler yardımı ile ameliyat gerçekleştirilebilir. Kepçe kulak problemi insanları rahatsız eder. Özgüven eksikliği oluşturur ve sosyal yaşamlarını olumsuz etkiler. Psikolojik sorun hale dönüşen ve gündelik yaşamı etkileyen bu sorun ortadan kaldırılmalıdır. Kulağın anatomik yapısı çocuk altı yaşına gelene kadar tamamlanır. Bu nedenle çocukluk döneminde bu sorunun varlığı anlaşılabilir. Kulak şeklinden rahatsız olan her yaştan insan grubu bu ameliyatı olabilir. Doktor tarafından muayene edildikten sonra operasyona karar verilir.

Yüz Germe

Estetik ve güzel görünmenin giderek önem kazandığı günümüzde plastik cerrahi operasyonlarına olan talep artış göstermektedir. Son yıllarda en çok yapılan işlemlerden birisi de yüz germe ameliyatıdır. Operasyonun amacı doğal ve estetik bir görünüm elde etmektir. Yüz yenileme olarak da bilinir. Operasyon son derece başarılı sonuçlara neden olduğu için hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Bu işlem plastik cerrahi ve bilhassa yüz cerrahisi konusunda uzmanlaşmış tecrübe sahibi doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Estetik operasyonlarda doktorun tecrübesi ve bakış açısı ameliyatı yapılandırır. Doğal ve başarılı sonuç almak için hekim faktörü çok önemlidir. Tam teşekküllü bir hastanede uygulanması operasyonun başarısını artırır. Cerrah, hasta ve hastane donanımına göre ameliyatın başarısı değişir. Yüz germe ameliyatı sayesinde sizlerde hayal ettiğiniz fiziksel görünüme kavuşabilirsiniz. Yaşlanma belirtilerinde kurtulmanızı ve kendinize olan güveninizin artmasını sağlar. Sosyal yaşamınıza da büyük katkılarda bulunur.